Sabotaj News

35.000 TL Ödüllü Sabotaj Ligi

35-000-tl-odullu-sabotaj-ligi-1613637499

Beklenen gün geldi! 35.000 TL nakit ödüllü Sabotaj Ligi başlıyor.

Toplam 24 takım kıran kırana mücadele ederek büyük nakit ödüllerini kazanmaya çalışacaklar.

Lig sonunda ödüller aşağıdaki sıralamalara göre dağıtılacaktır.1. Takım 15.000 TL
2. Takım 10.000 TL
3. Takım 5.000 TL
4. Takım 2.500 TL
5. Takım 1.500 TL

6. Takım 900.000 SA
7. Takım 750.000 SA

8. Takım 500.000 SA

9. Takım 250.000 SA
10. Takım 100.000 SA

 

MVP: 1.000 TL


Bu Ocak Çok Sıcak Geçecek!
Ligin ilk karşılaşmaları 6 Şubat’ta başlayacak ve 3 ay sürecek. 24 takım Typer Games tarafından belirlenen tarihlerde ve daha önceden belirlenen çizelgeye göre mücadele edip ilk 8 takımın arasına girmeye çalışacaklar.

 

Halihazırda turnuvaya katılacak ve ligten slot almış olan takımlar.

1. fastpay WildCats

2. Team Allegiance Esports

3. GamersOfFuture Esports Club 

4. Steel Tactics E-sports (EU) 

5. İstanbul Espor

6. Bursa Espor

7. 836 Pizza Locale 

8. The All-Father Esports 

9. Oyun Hizmetleri Espor Kulubü

10. SpaceCats

11. Çamlıca Espor

12. Karagümrük Espor

13. IstanBulls eSports

14. Mersin Espor

15. Outlaw Espor 

16. Godzilla Esports

17. youngBanditos (EU)

18. Noobs With Aim (EU)

19. IFRP eSports (EU)

20. NETopery (EU)

21. OursPrime Esports 

22. Atmaca53 

23. Mebay Espor 

24. SteelPassage Esports 8 Takımlık Final!
8 takımın mücadelesine tanık olacağımız final karşılaşmalarında takımlar 35.000 TL nakit ödül havuzundan pay kapmak için mücadele edecekler. Final karşılaşmaları canlı olarak yayınlanacak. Karşılaşmaların sonunda kazanan kim olacak dersiniz?

 

Gruplar

A Grubu B Grubu
fastpay WildCats İstanbul Espor 
Team Allegiance Esports SpaceCats
Steel Tactics E-sports (EU) NETopery (EU)
836 Pizza Locale Noobs With Aim (EU)
IstanBulls eSports Oyun Hizmetleri Espor Kulubü
Çamlıca Espor Bursa Espor
youngBanditos (EU) Karagümrük Espor
Godzilla Esports Outlaw Espor
Mersin Espor IFRP eSports (EU)
GamersOfFuture Espor Club Atmaca53
OursPrime Esports SteelPassage Esports
Mebay Espor The All-Father Esports

 

İlk Karşılaşmalar

Cumartesi:

17:00 (GMT +3) =   Outlaw Espor vs Bursa Espor // Godzilla Esports vs Mebay Espor

18:00 (GMT +3) =  Oyun Hizmetleri Espor Klubü vs Karagümrük Esports // GamersOfFuture Esports Club vs IstanBulls Esports

19:00 (GMT +3) = Mersin Espor vs Team Allegiance Esports // SpaceCats vs SteelPassage Esports

20:00 (GMT +3) = Oursprime Esports vs 836 Pizza Locale // IFRP Esports vs The-AllFather Esports

21:00 (GMT +3) = Çamlıca Espor vs youngBanditos // Atmaca 53 vs Noobs With Aim

22:00 (GMT +3) = NETopery vs İstanbul Espor // fastPay WildCats vs Steel Tactics Esports

 

Pazar:

17:00 (GMT +3) =  IstanBulls eSports vs Mebay Espor // Oyun Hizmetleri Espor Kulubü vs Bursa Espor

18:00 (GMT +3) = GamersOfFuture Esports Club vs OursPrime Esports // İstanbul Espor vs Outlaw Espor

19:00 (GMT +3) = Mersin Espor vs Çamlıca Espor // Atmaca53 vs SteelPassage Esports

20:00 (GMT +3) = fastPay WildCats vs Godzila Esports // SpaceCats vs IFRP eSports

21:00 (GMT +3) = Steel Tactics Esports vs 836 Pizza Locale // NETopery vs Karagümrük Esports

22:00 (GMT +3) = Team Allegiance Esports vs youngBanditos // Noobs With Aim vs The All-Father EsportsKurallar:

Kayıt olan takımların kayıtlarını eksiksiz ve doğru olarak doldurması zorunludur. Yanlış veya aldatıcı olması durumunda diskalifiye işlemi uygulanmaktadır. Ödül dağıtımı için iletişime hatalı/eksik bilgilerden dolayı geçilememesi halinde oyuncu ödül hakkını kaybeder.

Maçlar gözetmen kontrolünde olmaksızın belirtilen tarih ve saatlerde klan sunucusunda yapılacaktır. 

Kurulan odalar Sabotaj modunda olmalı ve silah modu seçilmemelidir. Roundlar da 2 dakika olmalıdır.

Maç saatinden 15 dk önce takımların hazır olmaları gerekmektedir. Maç başlama saatinde hala hazır olmayan takımlar 10 dakika içerisinde gelmedikleri taktirde 1-0 geriden başlayacaklardır sonra ki haritaya da gelmedikleri takdir de yenilgi almış sayılacaklardır. 

Takımlar maç saatinde hazır olduklarını ispatlamakla mükelleftirler. Herhangi bir itiraz durumunda sadece videolu, ekran görüntülü ve tarih/saatin açıkça göründüğü kanıtlar dikkate alınacaktır. Bu sebeple oda kurulumunda veya maça girişlerde takımınızdan en az 1 kişinin video kaydı almasını öneririz. 

İnternet problemleri veya kişisel teknik aksaklıklar sebebiyle maçtan kopan oyuncular maça tekrar bağlanabilir, bağlanmayan oyuncusuz maça devam edilebilir. Lakin yaşanacak aksiliklerde maç tekrarı yapılmayacaktır.

Eşleşen iki takımın aynı anda sunucuda bulunmaması durumunda iki takımda yenilgi almış sayılacak olup sonrasında turnuva yetkilisinin kararına göre lig seyri devam edecektir ayrıca gelmeyen iki takımında bir daha lige alınmaması gibi katı bir kural uygulanabilir.

Diskalifiye kuralı en ciddi kural ihlallerinde uygulanır. Diskalifiye edilen katılımcı, söz konusu turnuva için ödül havuzundan vazgeçmiş sayılır ve ligin bitimine kadar yasaklı olacaktır. Diskalifiye sebebiyet veren kural ihlalinin ciddiyetine göre ilgili katılımcı veya takım, bir sonraki sezonlardan da men edilebilir. Takım müsabakalarında organizasyon ve tüm üyeleri, ligin sonuna kadar yasaklı olacaktır. 

Takıma dahil olmayan oyuncunun oynatılması ve izinsiz oyuncu oynatılması gibi ciddi olaylar için ağır cezalar uygulanabilir.

Özel durumlarda, lig yöneticileri, yeni cezalar tanımlayabilir ve cezaları farklı şekilde uygulayabilir.

Bu kuralların ana hatları ile belirtilen tüm cezalar, ilk kez yapılan ihlaller için geçerlidir. Tekrarlayan ihlaller genellikle bu kuralların ilgili bölümünde listelenenden daha ağır bir şekilde cezalandırılır.

İtirazların içeriği, destek talepleri, tartışmalar veya turnuva yetkilileri ve yöneticileri ile olan yazışmalar kesinlikle gizli sayılır. Bu materyallerin, Sabotaj ligi yöneticilerinin yazılı izni olmadan yayınlanması yasaktır.

Turnuvada kazanılan ödüller final karşılaşması tamamlandıktan sonra 45 gün içerisinde hak kazanan kişilere gönderilecektir. 

Tüm Sabotaj Ligi katılımcıları diğer katılımcılara, izleyicilere, basına, sponsorlara, Sabotaj yönetimine karşı uygun ve saygılı bir şekilde davranmayı kabul ve taahhüt eder. Sabotaj Ligi oyuncuları veya organizatörleri olarak rol model olmak, davranışlarımıza dikkat etmemiz gerektiği anlamına gelmektedir.

Her türlü taciz, Sabotaj yetkililerine bildirilmelidir. Taciz; bunlarla sınırlı olmamak üzere, cinsiyete, kişinin cinsel kimlik veya kendini cinsel olarak ifade etme şekline, yaşa, cinsel oryantasyonuna, engelliliğine, fiziksel görünüşüne, vücut boyutuna, ırk ve dinine yönelik saldırgan ifadeleri veya aksiyonları içerir. Bu davranış kurallarını ihlal eden herkes, ligden atılma ve muhtemel adli takibat da dahil olmak üzere, ceza alabilir.

Lig ile ilgili tüm talepler //discord adresinden casteLL0#2552 ‘ya yapılacaktır.

Lige katılan tüm takımlar bu kuralları kabul etmiş sayılırlar. 

Karşılaşmalar BO3 üzerinden yapılacaktır.

Maçlar Ofis, Kervansaray, Galata ve Çernobil haritalarında yapılacaktır.

Sabotaj Liginde mücadelece edecek takımlar en az 5 oyuncu bulundurmak zorundadır.

Sabotaj Liginde her hafta oynanan maçların fikstürü Sabotaj’a ait sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır. Lig sonrasında ödül kazanan takımlar https://sabotajoyun.com adresinden ve Sabotaj’a ait sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

Lig tablosuna göre yukarıda olan takım (A) 1. haritayı seçme hakkına sahiptir. (B) takımı ise oynanacak tarafı seçme hakkına sahiptir. 2. haritayı ise (B) takımı seçme hakkına sahiptir, (A) takımı da taraf seçmelidir. Eğer maçlar 3. haritaya uzarsa (A) takımı haritayı seçme hakkına sahip, (B) takımı ise taraf seçme hakkına sahiptir.

BO3 üzerinden gerçekleşecek maçları kazanan takımlar 3 puan alacaklardır. Olası bir beraberlik durumunda örnek olarak: İlk haritayı (A) takımı 11- 8 kazandı, ikinci haritayı ise (B) takımı 11-7 kazandı ve 3. haritaya gidildi. 3. harita eğer 10-10 ile biterse kazanan taraf (A) takımı olacaktır sebebi ise diğer haritada daha fazla round kazanmış olmasıdır.

Klan üyeleri sadece tek bir takımda mücadele edebilir. Altyapı, akademi vb. isimlerle kurulacak aynı klanın farklı organizasyonlarında tekrar mücadele edemezler. Bu kuralın istismar edilmesi durumunda söz konusu klan ve alt organizasyonları ilgili turnuvalardan elenir. Kural ihlali yapan oyuncu ise 3 ay süreyle espor turnuvalarından yasaklanır.

Oyunda meydana gelecek öngörülemeyecek hataların takımlar ve turnuva katılımcıları tarafından bilinçli olarak kullanılması yasaktır. Söz konusu durumlarda oyuncu maçtan atılır ve maç tekrarı eksik oyuncularla yapılır. Aynı takımda ikiden fazla oyuncunun hataları kullanması durumunda söz konusu takım hükmen yenilmiş sayılır. 

Takımlar lig içerisinde en fazla 2 oyuncu değiştirme hakkına sahiptirler. Bununla birlikte bir oyuncu lige başladığı takımdan ayrılırsa sadece 1 takıma daha dahil olabilir. Yani bir oyuncu 2’den fazla takımda oynama hakkına sahip değildir eğer daha fazla takımda oynamaya çalışırsa ve tespit edilirse bu oyuncu uzaklaştırma alacaktır.


 

Rules:

League schedule will be announced when all teams are complete. Signed up teams need to give all proper information needed. Fake ID's or wrong information can lead to a disqualification. Wrong or incomplete information can lead to losing you're rights for the price money. Make sure everything is correctly signed up. Matches will be played on the time and date of the league schedule with a referee in the clan servers. In demolition mode and all weapons available with the round time set on 2 minutes. 

 

You need to be ready in the room 15 minutes before the official match date and time. If the team(s) aren't ready 10 minutes after the official match time. You lose the first map of the BO3. If you're team isn't ready for the second match you lose automatically.

Teams need to prove that they are ready in the lobby before official match time. After any report we only review video evidence that also shows the time and date on you're screen in the clip. For this reason we strongly recommend someone is always on-screen recording in your team for both parties. 

After connection and technical issues you're allowed to re-join the room. The match will continue with the dropped player(s) and the matches won't be replayed for the reason that a player is dropped. 

 

Teams that are not ready on the official match date will get a automatic lose. When a team doesn't show up several times for the matches will have a chance to be disqualified from the league. 

 

Disqualification will only be used for severe rule violations. Disqualified teams lose the right of the price money and will not be able to participate any further in the competition. Depending on the severity of the violation of rules can lead to a permanent ban for competing in future sabotaj hosted tournaments or leagues. 

 

                 Ringers, not registered players in the team or account-sharing between team players during a                      official match is not allowed. Severe punishment can be applied in such situations.

Sabotaj staff holds the right to give punishments outside the rulebook that happens in special occasions.

 

The current punishments in the rulebook is only applied when the violation of a rule happens for the first time. The severity of the punishment may increase if the rule is violated for the second time or more. 

 

Protest tickets, support tickets, arguing and chat between tournament staff is strictly hold in private. Leak of such private information in the public is forbidden. 

By participating in the Sabotaj league you accept that you behave respectfully against viewers, press, sponsors and Sabotaj staff. As league players and team organizers you're a role model for publicity. Please take a good behavior in the public towards others.

Any type of abuse included, should be reported to Sabotaj staff. Abuse of sexual harassment, sexuality, disability, racism, discrimination of people, religion and more. Any type of abuse can lead to ban of Sabotaj league and has a possibility of law punishment.

 

Any questions or reports about Sabotaj league you can contact our esports manager trough discord: casteLL0#2552

 

Participation of the players and organizations in the Sabotaj league automatically leads to accepting the rules of Sabotaj league. 

 

Matches will be played in Best of 3 (BO3) format.

 

The map pool consists of Office, Kervansaray, Galata and Chernobyl.

The minimum amount of players to participate in Sabotaj league is 5. 

Sabotaj league schedule will be updated every week on social media. The winners will be announced on social media and https://sabotajoyun.com

 

Depending on the league bracket the upper team is (A) and the lower team is (B). Team (A) picks first map. Team (B) picks side of first map. Team (B) picks second map. Team (A) picks side of second map. After a draw team (A) picks third map. Team (B) picks side of third map. 

 

The winner of the Best of 3 will gain 3 points. After a draw (1-1) the third map will be the decider. If the last map finish (10-10) then the winner will be decided on the total round difference of the BO3.

 

Players can only participate with 1 team and 1 organization. Organizations are not allowed to swap players between their alter organizations and academies. If this happens both parties will be disqualified from the league. Violation of rules will lead to a 3 month ban of Sabotaj hosted esports tournaments. Use of bugs and exploits in game is not allowed. In this case the match can be replayed where the team that abused bugs and exploits starts with 4 players. If 2 or more players abuse bugs or exploits in game the abusing team automatically loses the match.

 

Teams are allowed to change maximum of 2 players for the duration of the Sabotaj league. As a player you're only allowed to swap maximum 1 time in the league to a different team. As a player you are responsible for the contract you have with your organization. If a player ringers for a different team in the league the player will be disqualified.

 

The tournament prize will be awarded within 45 days of the tournament completion.